Jaką bieliznę na lato wybrać?

Latem zwracamy szczególną uwagę na to, aby nasza bielizna przepuszczała powietrze i pozwalała skórze „oddychać”. Ciężko bowiem wytrzymać w upale, jeśli dodatkowo ogrzewa nas źle dobrana garderoba, a zwłaszcza ta, która znajduje się najbliżej ciała. Co zatem nosić podczas gorących dni?

Luźna i przewiewna bielizna nocna

Bardzo duże znaczenie podczas upałów ma dobrze dobrana bielizna nocna. W czasie snu regeneruje się cały organizm, więc należy zadbać, aby nic nie przeszkadzało w wysypianiu się. Koszula nocna czy piżama powinny być wykonane z cienkich i naturalnych materiałów. Ważne też, aby były one krótkie. Na pewno dużo lepiej będzie się spało w krótkich spodenkach i koszulce na ramiączkach niż w długich rękawach. Zamiast długiej koszuli możesz także postawić na coś, co kończy się nieco wyżej, nad kolanem. Kiedy nie będziesz się dodatkowo przegrzewać na pewno Twój sen będzie głębszy i bardziej będzie sprzyjał nocnemu wypoczynkowi.

Majtki z naturalnej tkaniny

W ciągu dnia, kiedy temperatura jest najwyższa, również trzeba zadbać, aby nosić na sobie rzeczy, które nie blokują przepływu powietrza. Wygodne majtki to podstawa, nie tylko ze względu na komfort, ale również zdrowie. Przegrzewanie się miejsc intymnych może sprzyjać rozwojowi bakterii, a także innym schorzeniom. Warto po prostu dbać o odpowiedni strój.

Miękki biustonosz na upały

Panie powinny także zatroszczyć się o dobór biustonosza. Latem nieraz można zrezygnować z tradycyjnych, dosyć grubych materiałów i konstrukcji stanikowych. Szczególnie, jeśli masz mały biust, możesz zamienić stanik na nieco bardziej miękki, w którym nie będziesz się tak bardzo pocić. Kobiety z dużym biustem także mogą poszukać czegoś lżejszego, jednak ważne, aby nie rezygnować z odpowiedniego podparcia dla piersi. Tylko wtedy stanik spełnia swoją funkcję.

Bielizna dziecięca – dobra jakość

Oczywiście, rodzice nie mogą zapomnieć o tym, aby zatroszczyć się także o jakość bielizny swoich dzieci. Niestety, nie wszyscy producenci zwracają uwagę na tworzywa, z których wykonują swoje ubrania. Warto od początku przyzwyczajać dzieci do dobrych jakościowo rzeczy. Im także będzie przyjemniej, gdy nic nie będzie blokowało przepływu powietrza.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*