Jak dopasować skarpetki do stroju?

Różne czynności wymagają zastosowania odmiennej odzieży. Ta zasada działa także w odniesieniu do skarpetek. Inne powinieneś zakładać, kiedy idziesz poćwiczyć, a inne, gdy szykujesz się na firmowy bankiet. Zadbaj o to, aby mieć skarpety na każdą okazję.

Skarpetki sportowe

Funkcją skarpetek sportowych jest to, aby dobrze wchłaniały pot. Poza tym, oczywiście, muszą być odpowiednio wygodne, aby nic nie przeszkadzało Ci podczas ćwiczeń. Niektóre są też szyte w szczególny sposób, aby na przykład zapewnić równomierne rozkładanie się ciężaru ciała podczas biegu. Są to już jednak produkty bardziej specjalistyczne i droższe. Do zwykłych ćwiczeń wystarczą Ci tradycyjne skarpetki sportowe.

Skarpety na co dzień

To, jakie skarpety nosisz na co dzień, w dużej mierze zależy od stroju. Jeśli chodzisz w garniturach, bo takiego stroju wymaga od Ciebie otoczenie, w którym pracujesz, to musisz mieć skarpety do tego typu odzieży. Jeśli jednak możesz nosić się bardziej swobodnie, to masz znacznie większy wybór produktów. Wówczas możesz ubierać stopki albo dłuższe skarpety. Pamiętaj tylko, żeby dobrać ich długość do spodni. Nie noś też skarpet do sandałów.

Skarpety do garnituru

Do garnituru na ogół ubiera się bardziej eleganckie skarpety. Obecna moda pozwala na wybór produktów we wzorki, ale muszą być one delikatne. Nigdy nie przesadzaj z ilością ozdobników, jeśli chcesz być przez swoje otoczenie odbierany poważnie. W zależności od upodobań wybierz skarpety gładkie albo właśnie z delikatnym deseniem. Kolor także ma znaczenie. Dopasuj go do całego stroju.

Skarpetki dla pań

Wśród produktów dla pań wybór jest jeszcze większy, bowiem poza tradycyjnymi skarpetkami i stopkami są także skarpety rajstopowe. Wykonane są ze specjalnego włókna, którego używa się także do produkcji rajstop. Tego typu cienkie skarpetki podkolanówki świetnie sprawdzają się na przykład do balerinek i długich spodni. Jeśli szukasz czegoś bardziej wyrazistego, to wybierz skarpetki kabaretki. Panie mogą także skorzystać z bardziej wyciętych stopek, które sprawdzą się do wielu rodzajów obuwia, szczególnie tego wiosennego lub letniego.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*