Rajstopy na lato – jakie wybrać najlepiej?

Zimą nosimy grube pończochy i owijamy się wełnianymi płaszczami, aby zapewnić sobie odpowiednią ilość ciepła. Co zaś ubrać latem, kiedy upały powoli dają się nam we znaki? Czy cienkie rajstopy to wówczas dobry pomysł? Podpowiadamy, co wybrać, aby czuć się dobrze, kiedy temperatura na zewnątrz staje się coraz wyższa.

Rajstopy 20 den, gdy nie ma upału

W Polsce nie zawsze możemy cieszyć się piękną, letnią pogodą. Podczas umiarkowanie ciepłych dni warto mieć więc nieco grubsze rajstopy. Świetnie sprawdzą się te o grubości 15 lub 20 den. Grubsze raczej przeznaczone są już na wiosnę lub jesień, choć czasami i one mogą się przydać. Rajstopy 20 den będą w sam raz na pochmurny dzień, w którym temperatura powietrza jest dość wysoka, ale słońca nie widać. Warto mieć i takie rajstopy na lato, aby nie tylko w upalne dni móc chodzić w krótkich spódniczkach i sukienkach.

Kabaretki – świetne rajstopy na lato

Jeśli szukasz czegoś, co sprawdzi się w upale, to dobrym pomysłem może być zaopatrzenie się w cienkie rajstopy kabaretki. Ponieważ posiadają one większe „dziurki”, doskonale sprawdzą się jako letnia ozdoba nóg. W tym fasonie możesz wybrać nawet rajstopy 20 den, ponieważ nie będzie Ci w nich tak gorąco jak w klasycznym, zwykłym modelu. Dodatkowa zaleta kabaretek to fakt, że Twoja stylizacja nabierze dzięki nim nowoczesnego charakteru.

Rajstopy cienkie i niemal niewidoczne

Nie każda pani wie, że na rynku są rajstopy na lato, które mają mniej niż 15 den. Jest to właśnie garderoba idealna na tę najcieplejszą porę roku. Można znaleźć pary rajstop od 6 do 8 den. Takie rajstopy cienkie są niemal niewidoczne. Stanowią bardzo delikatny element garderoby. Z tego też względu należy uważać, kiedy się je zakłada czy nosi, ponieważ mogą się okazać mało trwałe. Mając jednak zawsze przy sobie zapasową parę, na pewno będziesz zadowolona.

Idealne letnie rajstopy do biura

Niektóre kobiety nawet latem muszą przestrzegać w pracy pewnego dress code’u. Nie mogą sobie pozwolić na gołe nogi czy zbyt luźną stylizację w biurze. Wówczas rajstopy cienkie 6-8 den są idealnym rozwiązaniem. Do tego wystarczy założyć stonowaną spódnicę i elegancką koszulę, i można spokojnie przeżyć nawet upalne dni.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*